Czas serwera: 2020-01-27 05:46:10

Bydgoskie szczypiornistki słabsze od lidera

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny

W sobotnie popołudnie piłkarki ręczne BKS Bydgoszcz uległy Vistalowi II Gdynia 24:32 (12:19) w meczu czwartej kolejki grupy pomorskiej II ligi. „Zagraliśmy słabo w obronie, szczególnie na początku spotkania” - komentuje trener Jarosław Brzoskowski.

W istocie, o końcowym rezultacie zadecydował nie tylko przebieg pierwszej połowy, ale w szczególności jej pierwsze fragmenty. Zespół z Gdyni bardzo szybko wyszedł bowiem na prowadzenie 5:0. „Na hali było zimno. Moje zawodniczki były niedogrzane, a brak agresywnej gry w obronie zwrócił się przeciwko nam” - mówi trener Brzoskowski. Kilkubramkowa przewaga utrzymała się przez całe premierowe pół godziny rywalizacji – na jej półmetku bydgoszczanki przegrywały siedmioma bramkami.

W drugiej połowie było już lepiej – zawodniczki BKS zbliżyły się nawet do rywalek na trzy trafienia, ale... „Ponownie pojawiło się kilka błędów, chcieliśmy za szybko finalizować akcje ofensywne, dziewczyny rzucały z nieprzygotowanych pozycji” - tłumaczy szkoleniowiec bydgoskiego klubu. Efekt – kolejne kontrataki sunące na bydgoską bramkę i odzyskana przez Vistal bezpieczna przewaga. Po końcowej syrenie wynosiła ona osiem bramek – gdynianki wygrały ostatecznie 32:24.

Po tym spotkaniu Vistal II Gdynia nadal przewodzi II-ligowej tabeli z dorobkiem ośmiu punktów wywalczony w czterech meczach. Z kolei bydgoszczanki mają na koncie cztery „oczka” - za mecze w Białymstoku i Bolszewie. Przypomnijmy, że w jedynym domowym spotkaniu, rozegranym przed dwoma tygodniami w hali przy ulicy Czerkaskiej, BKS uległ minimalnie Dwójce Łomża 26:27.