Czas serwera: 2019-06-19 16:04:07

Porazka w II lidze piłki ręcznej BKS-Vistal Gdynia

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny
Jedenaście bramek Eirin Vesteng oraz kolejnych dziewięć trafień duetu Gunilla Thorud - Natalia Wiśniewska nie wystarczyło do nawiązania równorzędnej walki z liderkami rozgrywek II ligi szczypiorniaka - Vistalem II Gdynia. Zawodniczki z Wybrzeża pokonały bydgoszczanki w hali przy ulicy Waryńskiego na Błoniu 34:24 (20:11).

Duży wpływ na różnicę bramkową przede wszystkim w pierwszej połowie miał słaby początek meczu w wykonaniu podopiecznych Andrzeja Kaczorowskiego. Pierwszą bramkę zdołały one rzucić bowiem dopiero w dziewiątej minucie, gdy rywalki miały na koncie już siedem trafień.

Po kolejnych dziesięciu minutach rywalizacji przewaga gdynianek jeszcze wzrosła, tym razem do dwunastu bramek (15:3) i dopiero nieco lepsza końcówka pozwoliła zmniejszyć BKS-owi dystans do Vistalu do dziewięciu bramek (11:20).

W drugiej połowie wynik nie ulegał już dużym wahaniom, choć gospodynie zdołały przez kilkanaście minut systematycznie zbliżać się do przeciwniczek na siedem bramek. W końcówce ekipa z Gdyni ponownie odskoczyła BKS-owi, wygrywając ostatecznie 34:24.

9 kolejka II ligi piłki ręcznej kobiet - niedziela, 23 kwietnia (hala ZS nr 7, ul. Waryńskiego)
BKS BYDGOSZCZ - GTPR VISTAL II GDYNIA 24:34 (11:20)

Najwięcej dla BKS-u: Vesteng 11, Thorud 5, Wiśniewska 4.