Czas serwera: 2019-12-06 01:14:27

Chełminianka Chełmno -BKS

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny

W dobrych nastrojach do przyszłotygodniowego, derbowego pojedynku z Chemikiem Moderatorem przystąpią piłkarze Budowlanego KS. Zespół trenera Zbigniewa Sieradzkiego wygrał na trudnym terenie w Chełmnie.

Wygrana tym bardziej cieszy, że wcześniej piłkarze Chełminianki trzy mecze na własnym boisku wygrali i to w przekonującym stylu, odpowiednio 6:1 z Piastem Złotniki Kujawskie, 6:2 z Unią Gniewkowo i 5:2 z Orlętami Aleksandrów Kujawski. BKS w poprzedni weekend pokonał pakoską Noteciankę, strzelając jej trzy gole w ostatnich dwudziestu pięciu minutach spotkania.

Piłkarze BKS-u prowadzenie objęli po pół godzinie gry, gdy bramkarza gospodarzy pokonał Arkadiusz Woźniak. Po przerwie, przyjezdni podwyższyli prowadzenie. Bohaterem został Piotr Siekirka, który najpierw w 58′, a potem w 81′ minucie wpisał się na listę strzelców. Ale potem w krótkim odstępie czasu, gracze gości stracili dwóch zawodników – Jan Martin, a później Maciej Sieradzki zostali ukarani drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną. Następnie, gospodarze zdołali strzelić gola honorowego za sprawą Dawida Szpankiewicza, który wykorzystał rzut karny.

BKS zdołał obronić jednak wygraną i z trudnego terenu w Chełmnie wrócił z kompletem punktów. Bydgoscy piłkarze awansowali w tabeli na piąte miejsce i w dobrych nastrojach przystąpią do przyszłotygodniowych derbów z Chemikiem Moderatorem (sobota, 12:00 – ul. Sielska)