Czas serwera: 2019-11-22 23:17:07

Porażka piłkarzy-Metropolia Bydgoska

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny

Pierwsza porażka piłkarzy Budowlanego KS w rozgrywkach IV ligi. Na Sielskiej, zespół trenera Sieradzkiego przegrał z Cuiavią Inowrocław.

Na Sielskiej zmierzyły się ze sobą zespoły, które na starcie sezonu zanotowały zmienne otwarcie. Budowlany KS pokonał u siebie Lecha Rypin 3:0, a w miniony czwartek zremisował w Brodnicy 1:1, z kolei „biało-zieloni” rozpoczęli zmagania w IV lidze od porażki 0:2 w Gniewkowie, by następnie pokonać przed własną publicznością Legię Chełmża 2:1.

W pierwszych 45 minutach, gracze gospodarzy długo nie mogli sforsować dobrze dysponowanej defensywy Cuiavii, ale w 29′ minucie dobrą okazję miał Piotr Siekirka, którego strzał obronił Ciesielski. Bramkarz inowrocławian dodatkowo doznał urazu, bo przy tej interwencji uderzył ręką w słupek i musiał następnie zejść z boiska. Chwilę wcześniej, Ciesielski interweniował po strzale Pawła Dudzika. Przyjezdni z kolei ofensywną akcję zamienili na gola w 36′ minucie, gdy strzałem zza pola karnego popisał się Wiktor Majchrzak. Potem goście znów spróbowali zaatakować bramkę Kmiecika, ale zabrakło im skuteczności. Nic więc dziwnego, że trener bydgoskiej drużyny jeszcze przed zejściem do szatni krytycznie reagował na to, jak grali jego zawodnicy w pierwszej części niedzielnego spotkania.

Po przerwie, gospodarze mogli szybko wyrównać, lecz po strzale Żeglarskiego piłka trafiła w słupek bramki strzeżonej przez Piernika. Później z dystansu próbował uderzać Kostkowski, ale futbolówka odbiła się od nogi jednego z obrońców gości i złapał ją bramkarz „biało-zielonych”. Brak skuteczności zemścił się na BKS-ie w 69′ minucie, gdy po centrze ze skrzydła, efektownym strzałem z przewrotki popisał się Mikołaj Ruta, który raptem… 60 sekund wcześniej pojawił się na placu gry. Nic więc dziwnego, że wśród graczy rezerwowych Cuiavii wybuchła ogromna radość z drugiego strzelonego gola. A kilkadziesiąt sekund później była ona jeszcze większa, bo Ruta tym razem asystował, a jego zagranie na gola zamienił Patryk Wiśniewski. Gospodarze zdołali jedynie odpowiedzieć trafieniem z rzutu karnego Pawła Dudzika, a raptem chwilę później kończyli mecz w dziesiątkę po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce dla Macieja Sieradzkiego.

To pierwsza porażka Budowlanego KS w tym sezonie IV ligi. W sobotę, zespół trenera Zbigniewa Sieradzkiego zagra na wyjeździe z Włocłavią Włocławek (11:00, stadion przy ul. Leśnej 53a). Na własnym boisku, BKS ponownie wystąpi 31 sierpnia (sobota, 11:00), gdy podejmie Pogoń Mogilno. Wcześniej, bo już w środę piłkarze Budowlanego KS zagrają w Serocku z tamtejszym Pomorzaninem w meczu II rundy Pucharu Polski KPZPN.