Czas serwera: 2019-11-22 22:30:21

Sparta Brodnica-BKS

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny

Zespół trenera Sieradzkiego w sobotę pewnie pokonał Lecha Rypin 3:0 (2:0) i po pierwszej kolejce był liderem ligowej tabeli. W czwartek, bydgoski zespół czekał jednak trudniejszy rywal – nim była Sparta Brodnica, która na inaugurację ligowych zmagań wygrała na trudnym terenie w Chełmży 2:0.

Pierwszy kwadrans upłynął pod znakiem ofensywy i akcji z obu stron. Goście spróbowali szczęścia już w 2′ minucie spotkania, jednak wówczas Wiśniewski nie dał się pokonać. Po chwili próbował również Siekirka, lecz jego kontrę przerwali obrońcy Sparty. „Żółto-czarni” mieli w 13′ minucie, gdy nad bramką uderzył zza pola karnego Janczak. Potem dwie doskonałe okazje mieli przyjezdni. I o ile najpierw, po świetnym zagraniu Siekirki, strzał Sieradzkiego był bardzo niecelny, o tyle w 22′ Sieradzki się zrehabilitował. Najpierw wygrał walkę o piłkę w środkowej strefie boiska, a następnie świetnym prostopadłym podaniem wypatrzył Pawła Dudzika, a ten w sytuacji sam na sam pewnie pokonał Wiśniewskiego. Stracony gol nie podłamał gospodarzy, ale ci nie potrafili znaleźć sposobu na zaskoczenie obrony BKS-u i bramkarza Kmiecika.

Do przerwy BKS prowadził, ale tuż po przerwie Sparcie udało się doprowadzić do wyrównania. I to po stałym fragmencie gry, gdy w 52′ minucie piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Marcin Rupiński, a do siatki wpakował ją Dorian Banasiak. Od tego momentu, gospodarze poczuli, że mogą ugrać więcej niż tylko jeden punkt. Uderzał Janczak, ale piłkę sparował Kmiecik, potem szczęścia spróbował Kural, lecz jego strzał zablokowali defensorzy BKS-u, który został zepchnięty do głębokiej defensywy. Brodniczanie nastawili swoją grę niezwykle ofensywnie i w ostatnich dziesięciu minutach z własnej bramki piłkę wybijał Dusza, gdy głową uderzał wprowadzony na murawę Dmytro Martyniuk, ale w ostatniej akcji meczu mogli zostać przez BKS skarceni. Niepilnowany Siekirka precyzyjnie dośrodkował piłkę w pole karne, a wprowadzony na boisko Jakub Makowski uderzył piłkę głową tuż nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Wiśniewskiego.

Już w niedzielę, Budowlany KS zagra na Sielskiej z Cuiavią Inowrocław (początek spotkania o 12:00). „Biało-zieloni” przegrali na inaugurację z Unią Gniewkowo 0:2, ale dzisiaj pokonali u siebie Legię Chełmża 2:1.

IV LIGA PIŁKI NOŻNEJ – RUNDA JESIENNA, SEZON 2019/2020 – 2 KOLEJKA – 15.08.2019 R.
SPARTA BRODNICA – BUDOWLANY KS BYDGOSZCZ 1:1 (0:1)
Bramki: Dorian Banasiak 52′ – Paweł Dudzik 22′

SPARTA: Wiśniewski – Banasiak, Ciechowski, Rupiński, Domżalski – Janczak, Dzwonkowski (79′ Martyniuk), Gajkowski, Brzuszczak – Bocian (63′ Reise) – Kural.

BUDOWLANY KS: Kmiecik – Włodarczyk, Dusza, Rydzyński, Papaj – Sieradzki – Dudzik (84′ Chachuła), Żeglarski (89′ Błażejewicz), Kostkowski, Siekirka – Woźniak (63′ Makowski).