Czas serwera: 2019-08-18 04:50:17

Zwycięstwo na poczatek rozgrywek IV ligi

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny

W poprzednim sezonie, mecz tych dwóch drużyn również rozpoczynał rozgrywki w IV lidze. Wówczas na Sielskiej padło sześć goli, a pojedynek zakończył się podziałem punktów (3:3). W sobotę, lepiej zagrali gospodarze i to oni rozpoczęli sezon od trzech oczek.

Pierwsze pół godziny gry to walka w środkowej strefie boiska, choć groźniej zaatakowali goście, gdy po strzale Radosława Lewandowskiego, piłka minęła bramkę strzeżoną przez Kmiecika. Gospodarze objęli prowadzenie w 38′, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a następnie zamieszaniu w polu karnym, bramkarza gości pokonał Arkadiusz Woźniak. Ten sam zawodnik, sześć minut później z najbliższej odległości podwyższył na 2:0.

Po przerwie, skomplikowała się sytuacja bydgoszczan, a to dlatego, że z boiska zejść musiał wspomniany już Woźniak. Strzelec dwóch goli został ukarany drugą żółtą kartką. To sprawiło, że nieco żwawiej zaatakowali goście. I dwukrotnie byli bliscy pokonania Kmiecika. Najpierw po strzale Jakuba Trędewicza piłka odbiła się od słupka, a potem po zamieszaniu w polu karnym bydgoszczan uderzał Radosław Lewandowski, a gospodarzy od straty gola uratowała wówczas poprzeczka. Podrażnieni gospodarze w ostatnich dziesięciu minutach przeprowadzili kontrę, którą na bramkę zamienił Piotr Siekirka, który mógł wcześniej podwyższyć wynik, ale z bliskiej odległości uderzył obok bramki gości.

W 2 kolejce IV ligi, Budowlany KS zagra w czwartek na wyjeździe ze Spartą Brodnica (początek o 16:00), na własnym boisku drużyna trenera Sieradzkiego ponownie rozegra pojedynek ligowy w przyszłą niedzielę (18.08) o 12:00, gdy na Sielską przyjedzie Cuiavia Inowrocław.

IV LIGA PIŁKI NOŻNEJ – 1 KOLEJKA – 10.08.2019 R.
BUDOWLANY KS BYDGOSZCZ – LECH RYPIN 3:0 (2:0)
Bramki: Arkadiusz Woźniak 38′, 44′, Piotr Siekirka 79′