Czas serwera: 2022-05-29 02:59:43

Kolejny medal Jakuba Banaszaka

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny

Miło nam poinformować, że nasz łucznik Jakub Banaszak wywalczył w Żywcu kolejny medal w swojej karierze - tym razem 20-letni zawodnik stanął na najniższym stopniu podium mistrzostw Polski studentów.

Wychowanek BKS-u w kwalifikacjach (dwie serie na dystansie 70 metrów) uzyskał rezultat 633 punkty, który dał mu drugie miejsce - za Kasprem Helbinem z Obuwnika Prudnik reprezentującemu na zawodach wrocławską AWF (661 pkt.).

W rywalizacji finałowej Banaszak (student Collegium Medicum UMK) dotarł do półfinału, gdzie uległ Maciejowi Fałdzińskiemu 0:6 (wcześniej pokonał 6:0 Przemysława Zwardonia i dzięki większej liczbie "dziesiątek" Mateusza Turka) i ostatecznie został sklasyfikowany ex aequo z Tomaszem Czyżem.

Jednocześnie, Jakub Banaszak (rocznik 1996) znalazł się w kadrze narodowej na pierwsze półrocze 2017 roku w gronie młodzieżowców.

Gratulujemy Kubie i jego trenerowi Tomaszowi Gruszczyńskiemu.!!