• 1.jpg
 • 2.jpg
 • 3.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 7.jpg
 • 8.jpg
 • 9.jpg
 • 10.jpg
 • 11.jpg
 • 12.jpg
 • 13.jpg
 • 14.jpg
 • 15.jpg
 • 16.jpg
 • 17.jpg
 • 18.jpg
 • 19.jpg
 • 20.jpg

Odwiedziny

2177698
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tygodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
Łącznie
841
838
4062
2168708
4062
25905
2177698

Twoje IP: 34.238.190.122
Czas serwera: 2020-06-05 22:49:50

Oficjalne pożegnanie Igi Baumgart przed wyazdem na Igrzyska Olimpijskie

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 


W piątkowe wczesne popołudnie w sali konferencyjnej Budowlanego Klubu Sportowego odbyła się uroczystość pożegnania jedynej reprezentantki naszego klubu na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro Igi Baumgart. Specjalistka od biegu na 400 metrów wystartuje w biało-czerwonej sztafecie na tym dystansie.

Powiedzieli w trakcie konferencji:

Błażej Baumgart (Dyrektor klubu): Sukces sportowy, jakim jest awans na igrzyska olimpijskie, w dodatku powtórzony, jest osiągnięciem, którym może pochwalić się jedynie kilkunastu, kilkudziesięciu sportowców z naszego regionu. A wiadomo, że start na igrzyskach jest marzeniem każdego zawodnika. Tym bardziej cieszę się, że Iga - mimo osiągnięcia tak wysokiej klasy sportowej - pozostaje wierna barwom BKS-u, klubu, który ją wychował. A ja, jako dyrektor klubu, jestem dumny, że Iga podczas zawodów, obok koszulki reprezentacyjnej, zakłada na trening koszulkę klubową.

Jan Szopiński (wiceprzewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy): Chcę serdecznie podziękować panu dyrektorowi i pani trener Iwonie Baumgart za zorganizowanie tego spotkania. Dzięki temu możemy powiedzieć Idze, że trzymamy za nią kciuki i liczymy na dobry wynik sztafety podczas igrzysk w Rio, która pobiegnie 20 i 21 sierpnia.

Stanisław Gliszczyński (Burmistrz Koronowa): Po raz drugi mam przyjemność pożegnać Igę na igrzyska, warto dodać, pierwszą olimpijkę z gminy Koronowo. I tym bardziej gratuluję tej nominacji. To sukces całej rodziny, która pierwsze szlify wykonywała jeszcze w Koronowie, a później już w Bydgoszczy. Wiadomo, nasza gmina nie dysponuje na razie odpowiednimi, czego trochę Bydgoszczy zazdroszczę, obiektami lekkoatletycznymi, ale ostatnie igrzyska sportowców wiejskich w Chełmnie pokazały, że jest wśród naszych mieszkańców lekkoatletyczny potencjał.

Tomasz Wierzewski (zastępca dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy): W imieniu prezydenta Rafała Bruskiego przyszedł mi zaszczyt pogratulować nominacji na Igrzyska XXXI Olimpiady w Rio de Janeiro i jednocześnie życzyć, także w imieniu prezydenta i wszystkich pracowników wydziału, aby był to najszybszy bieg, w którym do tej pory brała pani udział.

Iga Baumgart: Jest dużo osób, którym chcę podziękować i które mnie wspierają cały czas. Po pierwsze, miastu Bydgoszcz za obiekty, na których najchętniej trenowałabym non stop, a nie co rusz wyjeżdżała w różne zakątki świata, miastu Koronowo, które od początku - zarówno przed IO w Londynie, jak i teraz, wspiera moje działania. Sercem jest z Koronowem, mam tam dom rodzinny i przyszłość też wiążę z zamieszkaniem w tym mieście, choć to też zależy od mojego narzeczonego (jest nim bramkarz Wisły Puławy Andrzej Witan, w przeszłości gracz Zawiszy Bydgoszcz - dod. red.). Cieszę się z ponownego startu na igrzyskach, pamiętam, że występ w Londynie był dla mnie wielkim sukcesem i wydarzeniem, liczę, że teraz też uda mi się pojawić na bieżni i wrócić, jeśli nie z medalem, to chociaż z olimpijskim finałem. Dziękuję też szczególnie rodzicom - tacie, który jest logistykiem moich treningów i obozów oraz mamie, która jest ze mną na dobre i na złe. Jest nie tylko moją trenerką, ale też mentorką, fizjoterapeutką, psychologiem i mamą w jednym. Mam nadzieję, że w Rio nikogo nie zawiodę i nadal będę mogła liczyć na wsparcie kibiców.

W trakcie uroczystości Iga Baumgart otrzymała kilka upominków, w tym specjalnie przygotowane zdjęcie przez młodych adeptów lekkoatletyki w klubie.

Sponsorzy

Piłka nożna

Lekkoatletyka