Czas serwera: 2019-07-16 18:25:18

Mistrzostwa Polski U-20 Racibórz podsumowanie

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny

Bardzo udane okazały się Mistrzostwa Polski Juniorów w Raciborzu.świetnie zaprezentowała się Kinga Gacka ,która zdobyła dwa medale . Podopieczna trener Iwony Baumgart najpierw w finale biegu na 400 m po doskonałym finiszu ,kiedy cztery zawodniczki wyszły równo na ostatnią prostą wytrzymała końcówkę i i z czasem nowego rekordu życiowego i minimum indywidualnego na Mistrzostwa Europy U-20 w szwedzkim BORAS 54,46 zajęła drugie miejsce .Taki finisz czterech zawodniczek dobrze rokuje na wynik naszej reprezentacyjnej  sztafety 4x400 m.

W trzecim dniu zawodów spisała się jeszcze lepiej w finale biegu na 200 m .Znów po świetnym finiszu pokonała faworyzowaną zwyciężczynię biegu na 100 m Magdalenę Stefanowicz .Wynik Kingi 24,11 jest również jej nowym rekordem życiowym i drugim minimum indywidualnym na wspomniane Mistrzostwa Europy U-20.

Świetnie spisał się w finale biegu na 400 m Dawid Borowik ,który z czasem nowego rekordu życiowego 48,35 zajął drugie miejsce .Jednak chwilę po zakończeniu biegu kiedy zawodnik cieszył się ze swojego sukcesu sędziowie uznali ,że nadepnął na linie podczas pierwszego łuku i zdyskwalifikowali go.Mimo protestu i wielu analiz materiału filmowego sędziowie podtrzymali swoją decyzję .Niemniej Dawid zaprezentował bardzo wysoką dyspozycję .

Trzeci w finale B uplasował się Filip Kinczewski ,który podczas biegu eliminacyjnego również poprawił rekord życiowy 49,64.

Dobrze zaprezentował się Mateusz Różycki .Trenowany przez Daniela Kaźmierczaka zawodnik awansował do  finałów skoku w dal gdzie był 6 z wynikiem 6,94 (nowy PB),a w trójskoku po trzech skokach (kontuzja pachwiny)zajął 8 miejsce .

Ambitnie walcząca sztafeta chłopców 4x400 m zakończyła zmagania na 10 miejscu.

W klasyfikacji punktowej BKS na 17 miejscu w Polsce(na168 sklasyfikowanych klubów) z dorobkiem 53 punktów.Zaś w klasyfikacji medalowej na miejscu 12.