Czas serwera: 2019-09-17 16:40:54

Mad Dogs wywieźli wygraną z Torunia. Ale łatwo nie mieli

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny

Trzykrotnie prowadzili w sobotnim meczu II ligi hokeja na lodzie z Mad Dogs Sopot zawodnicy Budowlanego Klubu Sportowego. Ale rywale za każdym razem doprowadzali do remisu, a w ostatnich sześciu minutach rywalizacji przechylili szalę mocno na swoją korzyść.

Dla hokeistów BKS sobotnia konfrontacja była okazją nie tylko do wywalczenia pierwszych punktów, ale także rehabilitacji za wysoką porażkę na inaugurację z Łódzkim Klubem Hokejowym 0:10. I mimo że punktów bydgoszczanie jeszcze nie zdobyli, to swoją postawą na pewno wlali w serca swoich sympatyków nieco optymizmu.

Przede wszystkim dlatego, że przez większość meczu toczyli z rywalami z Wybrzeża wyrównany bój. Między innymi – trzy razy wychodzili na prowadzenie. Po raz pierwszy – jeszcze przez końcem pierwszej tercji, w 18 minucie gry, gdy Mateusz Barański wykorzystał podanie Krzysztofa Kowalskiego. Kolejne trafienia dla nominalnych gospodarzy padły w drugiej odsłonie meczu – w 26 i 28 minucie spotkania do bramki rywali trafił Szymon Kiliński.

Tyle że sopocianie za każdym razem potrafili na bramki BKS odpowiadać. Tak było w 24 minucie, kiedy Szymon Paruszewski został dokładnie obsłużony przez duet Adam Wróbel – Karol Przybyła. Ten sam zawodnik umieścił krążek w bramce strzeżonej przez Pawła Rzepińskiego w 26 minucie. Na trzecią odpowiedź Mad Dogs trzeba było czekać niemal do końca drugiej tercji – na 13 sekund przed syreną trafienie znotował Przybyła.

Po trzecim trafieniu BKS w zespole z Trójmiasta doszło do zmiany między słupkami – Radosława Chrzanowskiego zastąpił jego imiennik – Waszkiewicz. I od tego momentu bydgoszczanie nie byli już w stanie znaleźć sposobu na sforsowanie defensywy rywali.

Znaleźli go za to, i to trzykrotnie, hokeiści z Sopotu. W 55 minucie gola strzelił Michał Żołnowski, zaledwie pół minuty po tym trafieniu wynik – przy grze w przewadze – podwyższył Maciej Dobrowolski, a na nieco ponad dwie minuty przed końcem meczu rezultat ustalił Adam Wróbel.