Odwiedziny

1541425
Dziś
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tygodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
Łącznie
1870
2533
4403
1516308
42746
31900
1541425

Twoje IP: 34.204.11.236
Czas serwera: 2018-12-18 15:37:05

Kończy się remont na Sielskiej

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

Powoli dobiega końca modernizacja obiektu sportowego przy ul.Sielskiej w Fordonie .Wczoraj odbyło się tam posiedzenie wyjazdowe Komisji Kultury fizycznej i Sportu Rady Miasta Bydgoszczy na którym gospodarze obiektu zaprezentowali radnym nowe boisko ze sztuczną nawierzchnią do piłki nożnej.

 

GAZETA.PL

Kończy się modernizacja obiektów Zawiszy w Fordonie. Największą dumą jest sztuczne boisko nowej generacji.

- Widać różnicę gołym okiem, że ta sztuczna trawa różni się bardzo od boiska, jakie mamy przy ul. Gdańskiej - mówi wiceprezes CWZS Zawisza Dariusz Bednarek. Cieszy się z tego także dyrektor sportowy WKS Zawisza Łukasz Skrzyński. Piłkarska spółka będzie głównym użytkownikiem wyremontowanych i zmodernizowanych boisk przy ul. Sielskiej w Fordonie. - Chcemy, żeby to było miejsce dla zespołu występującego w Centralnej Lidze Juniorów, drużyny rezerw i młodzieżowych drużyn z dwóch naszych klas sportowych w szkołach fordońskich - tłumaczy Skrzyński.

Poza zespołami spółki WKS Zawisza na Sielskiej będą także trenować młodzi piłkarze i lekkoatleci BKS Bydgoszcz oraz rugbiści Alfy. Do czerwca będą tam także ćwiczyć zespoły Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza. - Po wakacjach zgodnie z uchwałą zarządu CWZS znajdziemy dla nich miejsce na innych obiektach należących do miasta - mówi Bednarek.
Podczas wtorkowych obrad komisji kultury fizycznej, sportu i turystyki, które odbyły się przy ul. Sielskiej długo trwała także dyskusja nad udostępnieniem boisk dla reaktywowanego klubu Wisła Fordon. Jego działacze 50 lat temu budowali te obiekty. Zapadła decyzja, że drużyna Wisły występująca w B-klasie będzie mogła rozgrywać swoje mecze na Sielskiej.

Poza całkowicie nowym sztucznym placem gry z oświetleniem w Fordonie kończy się budowa tartanowej bieżni wokół głównego, trawiastego boiska. Powstanie czterotorowa, niebieska bieżnia, z której będą mogli także korzystać uczniowie fordońskich szkół.

Sponsorzy

Piłka nożna

Lekkoatletyka