Zwycięstwo na inaugurację rundy wiosennej!

Długo czekaliśmy na powrót piłkarzy na boisko w rozgrywkach ligowych. Zmiany w zespole i pozytywna energia płynąca z szatni napawały nas bardzo optymistycznie! Wczorajszy mecz potwierdził, że to nie był przypadek…

W trakcie przerwy w rozgrywkach doszło do kilku zmian w kadrze drużyny. Najważniejsza była roszada na stanowisku I trenera: Marka Sobieskiego zastąpił Rafał Krygier, dla którego jest to powrót do ławkę Budowlanych.

Z nowych zawodników w pierwszej jedenastce meczu z Naprzodem Jabłonowo Pomorskie na murawę wybiegli obrońcy Łukasz Menczyński (ostatnio Sportis Łochowo), Mateusz Laskowski (Pomorzanin Serock), a także Artem Basistyi (Sportis Łochowo), a po przerwie zagrał również Jakub Świtalski (MUKS Bydgoszcz).

Ponadto nowi twarzami w zespole trenera Krygiera są Karol Świtalski (bramkarz z MUKS Bydgoszcz) oraz Miłosz Kurlus (Gwiazda).

Już pierwszy mecz pokazał, że zespół ma za sobą dobrze przepracowany okres zimowy. Widać był dużą ruchliwość na boisku i nastawienie na grę do przodu. Nowi piłkarze wnieśli z kolei dużo spokoju w grze defensywnej. Taki mix pozwolił Budowlanym na odniesienie zasłużonego zwycięstwa na inaugurację rundy wiosennej.

W 16 kolejce ligi okręgowej BKS pokonał Naprzód 3:0. O tym, jak dużą metamorfozę przeszedł zespół świadczy fakt, że jesienią, w 1 kolejce sezonu – to Naprzód był lepszy i to aż 6:1.

To trzecie zwycięstwo BKS w tym sezonie. Z 10 punktami – zajmuje 14. miejsce w lidze.

BKS BYDGOSZCZ – LKS Naprzód Green-Pack Jabłonowo Pom.
3:0 (1:0)
Bramki: Walicki 24′, Pawlak 57′ 78′;
żółte kartki: Basistyi, Włodarczyk;
BKS BYDGOSZCZ: Savige – Pawlak, Laskowski, Menczyński, Kajko, Basistyi, Włodarczyk, Stasik, Kołodziejski (82′ Woźniak), Walicki (72′ Kuba Świtalski), Hasanov (88′ Saganowski);