Zmarł Trener Kazimierz Koszewski

W wieku 86 lat zmarł wybitny trener lekkiej atletyki, przez dekady związany z Budowlanym Klubem Sportowym.

Trochę czasu trzeba poświęcić, aby zliczyć ilość wszystkich medalistów mistrzostw Polski, którzy wyszli spod ręki Trenera Kazimierza Koszewskiego. Wybitny trener i wychowawca wielu pokoleń znakomitych lekkoatletów.

Wymieńmy tylko tych najbardziej utytułowanych. Część z nich trenowała pod okiem Pana Kazimierza przez wiele lat, inni u jego boku zaczynali sportową przygodę:

  • Michał Joachimowski, olimpijczyk z Monachium i Montrealu, halowy mistrz i dwukrotnie wicemistrz Europy, rekordzista świata;
  • Tadeusz Janczenko, olimpijczyk z Monachium, wielokrotny reprezentant i rekordzista Polski w wieloboju;
  • Sebastian Chmara, olimpijczyk, halowy mistrz świata;
  • Jakub Daroszewski, wielokrotny medalista mistrzostw Polski w trójskoku i wielu wielu innych…

Pracując jako nauczyciel w Technikum Mechaniczno-Elektrycznym wciągał do sportu wszystkich, którzy wyróżniali się warunkami fizycznymi. Nie każdy pozostawał przy lekkiej atletyce, niektórzy osiągali sukcesy w innych dyscyplinach (np. koszykarz Wojciech Zdrodowski to 4-krotny mistrz Polski).

Przez dekady związany z Budowlanym Klubem Sportowym. Jego podopieczni seriami stawali na podium juniorskich mistrzostw Polski… Nie rzadko okupując wszystkie trzy miejsca na podium wśród skoczków: skok w dal, trójskok… Przez lata był najlepszym trenerem w tych konkurencjach w Polsce.

Jego podopieczni wywalczyli ponad 200 medali mistrzostw kraju w różnych kategoriach wiekowych…

Otrzymał wiele odznaczeń za wybitne osiągnięcia.

Cześć Jego Pamięci!

POGRZEB PANA KAZIMIERZA ODBĘDZIE SIĘ: 22.09.2023 (piątek) o godz. 11.00 na Cmentarzu parafii pw. św. Wincentego a Paulo na bydgoskich Bielawkach;