Piłkarze coraz bliżej utrzymania

Budowlani pokonali Start Warlubie 5:1 i oddalili się od strefy spadkowej;

Pewne zwycięstwo i komplet punktów w meczy z ostatnim w tabeli Startem były niemal obowiązkowe. Po wysokiej porażce przed tygodniem w Grudziądzu, podopieczni trenera Rafała Krygiera mieli coś do udowodnienia. Zwłaszcza sobie. Nic dziwnego, że szybko zabrali się za pracę i po pierwszych 45 minutach prowadzili 4:1.

Punkty znacznie przybliżyły BKS do utrzymania w lidze. Nasi piłkarze wskoczyli na 11 miejsce w tabeli – najwyższe w tym sezonie. Nie oznacza to jednak, że walka o utrzymanie w lidze okręgowej zakończyła się. Przeciwnie – na dole tabeli zrobiło się bardzo ciasno. Aż 4 zespoły mają 25 punktów, w tym pozostający na pozycji spadkowej Victoria Czernikowo. BKS ma na koncie punktów 26.

Najbliższa kolejka może, choć nie musi, wiele wyjaśnić. Budowlani zmierzą się przy ul. Sportowej z liderującą Polonią, która może przypieczętować sobie awans. O punkty łatwo nie będzie. Ważne, jak ułożą się wyniki sąsiadów w ligowej tabeli. Nie ulega wątpliwości, że rywalizacja będzie toczyła się do ostatnich minut ostatniej kolejki….