Ostatni sprawdzian zdali na… siódemkę!

Piłkarze Budowlanych zmierzyli się wczoraj ze Spójnią Białe Błota w ostatnim sparingu przed inauguracją rundy wiosennej.

Mecz z wiceliderem bydgoskiej A klasy (gr. 2) na boisku przy ul. Sielskiej toczył się w niezbyt sprzyjających warunkach atmosferycznych. Nasi piłkarze radzili sobie jednak na ośnieżonej nawierzchni całkiem nieźle.

Już do przerwy podopieczni Rafała Krygiera, który wrócił na stanowisko trenera Budowalnych (!), trzykrotnie pokonali bramkarza gości, w tym raz z rzutu karnego. Po zmianie stron obraz gry specjalnie się nie zmienił. Ton nadawał BKS i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem 7:0.

Trener Rafał Krygier podsumował spotkanie ze Spójnią:
– Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszej wygranej i skutecznej gry. Bramki były nam bardzo potrzebne. Grę w defensywie poukładaliśmy wcześniej, trzy ostatnie sparingi zagraliśmy na zero z tyłu, ale mieliśmy problemy w ofensywie. Z optymizmem czekam na rundę wiosenną.

𝗕𝗞𝗦 𝗕𝗬𝗗𝗚𝗢𝗦𝗭𝗖𝗭 – Spójnia Białe Błota 7:0 (3:0)
Bramki: zaw. testowany, Hasanov, Pawlak, Walicki x2, br. samobójcza, Stasik;
BKS BYDGOSZCZ: Świtalski – Jakielaszek, zaw. testowany, Pawlak, Menczyński, Basistyi, Włodarczyk, Woźniak, Stasik, Hasanov, Kołodziejski
Grali także: Savige, Walicki, Lewandowski, Saganowski, Podgórski, Pasieka;