Minimalna porażka w derby

Piłkarze przegrali w 14. kolejce ligi okręgowej z Polonią Bydgoszcz 0:1.

Po dwóch meczach bez porażki (2:2 Grudziądz, 6:1 Warlubie) piłkarzom przyszło się zmierzyć w derby z Polonią. Faworytem byli rywale, ale drużyna trenera Marka Sobieskiego liczyła na podtrzymanie dobrej passy. Niewiele zabrakło. Szczególnie pierwsza połowa mogła się w wykonaniu gospodarzy podobać.

Szkoda, że nie udało się ustrzec błędów, które kosztowały naszą drużynę porażkę. Z drugiej strony, ambitna postawa drużyny, jest pozytywnym prognostykiem przed ostatnim w tym roku meczem z sąsiadem w tabeli Sokołem Radomin oraz rundą wiosenną.

BKS BYDGOSZCZ – KP POLONIA BYDGOSZCZ

0:1 (0:0)

bramka dla rywali padła w 60 min. po strzale głową

BKS Bydgoszcz: Keegan Savige – Borys Kajko, Olaf Lewandowski, Sławomir Podgórski, Sebastian Włodarczyk – Kacper Przygócki (70. Nikodem Gackowski), Filip Saganowski (65. Tomek Grzegorek), Mateusz Zatorski (60. Nicholas Wolosiak) – Bartosz Kołodziejski,
Kamil Komada, Wojtek Stasik;

Trener Marek Sobieski: Zagraliśmy dobre spotkanie, szczególnie w pierwszej połowie. W drugiej odsłonie Polonia przycisnęła, a my nie ustrzegliśmy się błędów. Po jednym z nich przeciwnicy zdobyli gola. Teraz już myślimy o ostatniej kolejce i rywalizacji z Sokołem Radomin.

TABELA po 14. kolejkach: 15. miejsce /4 pkt., bramki: 14:37/;

Kolejny mecz: z Sokołem Radomin, 20.11.2022r. o godz. 13.00