Mateusz Kaczmarek z medalem mistrzostw Polski

Nasz specjalista od biegu z przeszkodami zdobył brąz w pierwszym dniu rozgrywanych w Gorzowie Wielkopolskim mistrzostwach Polski.

fot. profil Mateusza Kaczmarka na FB

Mateusz Kaczmarek był już mistrzem i wicemistrzem Polski w biegu na 3000m z przeszkodami (przed rokiem w Suwałkach był drugi). Stojąc w Gorzowie na najniższym stopniu podium, skompletował tym samym komplet medali.

Specjalistów na tym dystansie nie ma w Polsce zbyt wielu. Do rozstrzygnięcia rywalizacji o to, kto jest najlepszy nad Wisłą wystarczy zazwyczaj jeden bieg. Faworytem MP był reprezentant Polski Maciej Megier z AZS AWFiS Gdańsk. Nasz Mateusz nie chciał oddać pola bez walki, miał przecież w tym roku drugi najlepszy czas w Polsce – w maju na mitingu w Belgii pobiegł w czasie: 8:42.24. Nic dziwnego, że celował w pierwszą trójkę. Wspólnie z trenerem Damianem Rudnikiem, pieczołowicie przygotowali się do tego startu. Z bardzo dobrym efektem.

– Brązowy Medal Mistrzostw Polski Seniorów wywalczony po mocnej końcówce! – napisał po biegu w mediach społecznościowych Mateusz Kaczmarek.

Bieg wygrał Megier (8:44.17), który był lepszy od broniącego złota (2021, 2022) Mikołaja Czeronka ze Śląska Wrocław (8:45.77) oraz Mateusza Kaczmarka, który minął linię mety z czasem: 8:47.09.

GRATULUJEMY!

p.s. niestety, w rywalizacji na 400m – do finału nie awansowała Kinga Gacka;