Justyna Franieczek w finale mistrzostw świata!

Dziś kilkanaście minut po godz. 9 Justyna wywalczyła w serii eliminacyjnej mistrzostw świata w Paryżu awans do wielkiego finału.

Czas 1:00.30 – pozwolił Justynie zająć 3. miejsce i bezpośredni awans do finałowej stawki mistrzostw świata w Paryżu. Co ważne – w bezpośredniej walce o trzecią lokatę okazała się lepsza od Brazylijki Jardenii Felix Barbosa Da Silva – brązowej medalistki z Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio. Warto podkreślić, że serię wygrała z dużą przewagą Ukrainka Yuliia Shuliar – brązowa medalistka Igrzysk w Tokio.

Cel został więc osiągnięty, a finał odbędzie się już jutro o godz. 10.22.

Z kim jeszcze Justyna zmierzy się w finale? Stawka będzie bardzo mocna. Wystarczy spojrzeć na wyniki biegów eliminacyjnych – aż 4 lekkoatletki pobiegły w czasie poniżej 1:00.00. Amerykanka Breanna Clark, która wygrała druga serię i pobiła przy okazji rekord mistrzostw (55:52), to aktualna rekordzistka świata kat. T20 (czas: 55.18) i… złota medalistka z Tokio.

Mamy więc na starcie całe olimpijskie podium z Igrzysk Paraolimpijskich z Tokio. Do tego Portugalka Carina Paim i nasza Justyna, które w Japonii było odpowiednio 4. i 5…. Będzie się działo 🙂

Wyniki biegów eliminacyjnych: TUTAJ

Justyna powodzenia!