Juniorzy młodsi startowali na Stadionie Śląskim

Bez medali, ale z kilkoma rekordami życiowymi wrócili nasi lekkoatleci z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Na Stadionie Śląskim w Chorzowie do rywalizacji przystąpiło 5 naszych reprezentantów. Choć żaden nie stanął na podium, z wyjazdu byli zadowoleni. Padło kilka „życiówek”, poza tym cieszył udział w finale A i rywalizacja z najlepszymi juniorami w Polsce.

Najlepiej spisała się Maja Zbielska, która bez kłopotu przedarła się przez sito eliminacji biegu na 400m i z czasem 58,26 zameldowała się w wielkim finale. Tam pobiegła nieco słabiej (59,54), ale bez wątpienia zyskała cenne doświadczenie. Maja została sklasyfikowana na 8. miejscu.

W finale A pokazał się również Sambor Zieliński, który rywalizował w skoku w dal. W drugiej próbie eliminacji uzyskał minimum kwalifikujące do finału (6.60m). Tam zabrakło być może trochę szczęścia – Sambor spalił dwie pierwsze próby i w trzeciej najważniejsze było trafić w belkę. Wynik 6.31 dał mu ostatecznie 11. miejsce.

Bardzo dobrze w biegu eliminacyjnym 400 ppł pobiegła Julia Mirecka. W swojej serii zajęła 3. miejsce z czasem 64,10 – a więc nowym rekordem życiowym. Do awansu do finału A, zabrakło jej… 0,01 sek. W finale B zajęła 3. miejsce (65,20).

Z kolei Łukasz Dura świetnie pobiegł w finale B biegu na 400m. Wcześniej, w eliminacjach, ten sam czas – 50,45 (rekord życiowy) dałby mu awans do finału A. Ostatecznie zajął w finale B 2. miejsce.

W Chorzowie startowała również Barbara Witkowska. Czas w eliminacjach: 60,51 to jej nowy rekord życiowy!

Wszystkie wyniki OOM: TUTAJ

Skróty z poszczególnych startów: TUTAJ

Wszystkim zawodnikom i Pani Trener Iwonie Baumgart gratulujemy i… chcemy jeszcze 🙂