Igor Hawełko reprezentował Polskę podczas ME U20

Nasz lekkoatleta po raz pierwszy wziął udział w imprezie tak wysokiej rangi. Z orzełkiem na piersi powalczył o finał biegu na 800m.

fot. profil Igora Hawełko

Dla młodego specjalisty od biegów średnich to był świetny sezon. Sam określił go mianem: przełomowy. Trudno się dziwić. Igor Hawełko po raz pierwszy miał okazję wystąpić w biało-czerwonych barwach. Najpierw w meczu U20 u naszych południowych sąsiadów. A wczoraj (8.08) reprezentował Polskę podczas mistrzostw Europy w Jerozolimie. A do tego zaliczył kilka innych startów na międzynarodowych arenach. Ponadto w tym sezonie pobił „życiówki” na dystansach: 400m (48.98), 800m (1:48.92), 1500m (3:52.43).

Tak napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych:

– Był to bardzo długi i kolorowy sezon dla mnie, zaliczyłem pierwsze starty zza granicą ( Francja, Słowacja, Izrael), z których wyciągnąłem dużo nowych doświadczeń. Zdobyłem 3 medale Mistrzostw Polski – na hali (800m) oraz dublet (800m&1500m) na stadionie. Największą satysfakcję oczywiście mam z debiutu dla reprezentacji Polski w Meczu między Państwowym oraz na Mistrzostwach Europy bo to był dla mnie najważniejszy cel. Dużym zwieńczeniem moich przygotowań jest moja życiówka na 800m, która dała mi miejsce w Kadrze Narodowej.

A wracając do wczorajszego startu w mistrzostwach Europy.

Igor walczył dzielnie, ale nie był to jego dzień i chyba nie był w stanie osiągnąć więcej. W swojej serii zajął 7. miejsce uzyskując czas 1:51.54… Debiut na poziomie mistrzostw Europy ma więc za sobą.

W kolejnym sezonie postawi z pewnością kolejny krok do przodu!

p.s. warto w tym miejscu podkreślić również rolę i świetną pracę trenera Damiana Rudnika!