Iga przegrała z kontuzją

Niestety, ten sezon jest już dla Igi Baumgart-Witan stracony. Ze względu na kontuzję nie weźmie udziału w mistrzostwach Polski oraz mistrzostwach świata.

Photo: Press Focus *** Local Caption ***

Wczoraj oficjalnie Iga Baumgart-Witan poinformowała w mediach społecznościowych o kontuzji, która wyeliminowała ją ze startu w mistrzostwach Polski. Już za kilka dni najlepsi polscy lekkoatleci zmierzą się w Gorzowie Wielkopolskim. Niestety, tym razem bez Igi.

  • Robiłam na prawdę wszystko co w mojej mocy! Mimo bardzo długiego procesu treningu zastępczego i rehabilitacji zamiast biegania na bieżni moje wyniki na treningu były aż nadto zadowalające! Wyglądało to bardzo dobrze i napawało optymizmem, że dam radę przebiec 400m w czasie dającym możliwość walki z innymi dziewczynami.
    Jednak los chciał inaczej. Na ostatnim sprawdzianie przed moim planowanym startem na Mistrzostwach Polski, stópka poległa. Wydarzyło się coś bardzo złego i prawdopodobnie uszkodziłam któreś ze ścięgien na tyle poważnie, że muszę się poddać. Kontuzja uniemożliwi mi jakikolwiek start w tym sezonie.

Iga zakończyła sezon zanim go tak naprawdę rozpoczęła… Start w mistrzostwach Polski, a dalej w mistrzostwach świata… Taki był plan. Niestety, to już nieaktualne. I to wszystko w momencie, gdy wydawało się, że już za chwilę ponownie pokaże się na bieżni w wysokiej formie. Ostatnie sprawdziany wypadły bardzo dobrze…

Ogromny pech, bo przecież Iga odpuściła sezon zimowy szykując się właśnie na lato i otwarty stadion. Niestety, ten rok naznaczony jest urazami.

Pozostaje nam życzyć naszej reprezentantce szybkiego powrotu do zdrowia… I powrotu na bieżnię… W przyszłym roku wymarzone Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Cel jest jasny. Nam pozostaje trzymać mocno kciuki.