Iga i Kinga wywalczyły awans na Igrzyska!

Ależ to była noc pełna sportowych emocji. Polskie sztafety walczyły o awans do finałów mistrzostw świata sztafet, a tym samym o kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie.

To miała być i była długa noc. Dla polskich sztafet najważniejsza – bo jedyna okazja do walki o wyjazd na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Nic dziwnego, że na Wyspy Bahama zjechały wszystkie najbardziej liczące się ekipy na świecie – co więcej przyleciały w najsilniejszych składach. Wszyscy faworyci Mistrzostw Świata Sztafet chcieli zamknąć temat Igrzysk już w sobotę, aby w niedzielę skupić się już na walce o medale.

Wśród faworytów – były też sztafety z Polski, a w ich składach nie mogło zabraknąć naszych wspaniałych dziewczyn: Igi Baumgart-Witan i Kingi Gacki. Podopieczne Iwony Baumgart mają za sobą kłopoty zdrowotne, które krzyżowały im plany w ubiegłym sezonie. W tym – już w pełni zdrowe – chcą walczyć o najwyższe cele.

Pierwszym celem było miejsce w sztafetach na mistrzostwa świata. Drugim – zwycięski bieg po olimpijską kwalifikację. Trzecim – medale mistrzostw świata. Pierwsze dwa cele odhaczone… i to w jakim stylu! Ale po kolei…

Pierwsze okazję do startu miała sztafeta mieszana, z Igą Baumgart-Witan na drugiej zmianie.

W czwartej serii biało-czerwoni w składzie Maksymilian Szwed, Iga Baumgart-Witan, Kajetan Duszyński, Natalia Kaczmarek odnieśli pewne zwycięstwo z czasem 3:13.53! AWANS do niedzielnego finału i przepustka do Paryża stały się faktem! Iga pokazała KLASĘ!

Kapitalnie pobiegła również sztafeta 4×400 kobiet – z Kingą Gacką… na drugiej zmianie! Polki w składzie Marika Popowicz-Drapała, Kinga Gacka, Alicja Wrona-Kutrzepa, Natalia Kaczmarek wygrały bezapelacyjnie z czasem 3:27.11! Tym samym zdobywając bilety na IO i do niedzielnego finału.

Relację z tego biegu w serwisie INTERIA.PL można przeczytać TUTAJ

Zwracamy zwłaszcza uwagę na ten fragment:

Dodajmy, że start w Paryżu zapewniły sobie również Polki w sztafecie 4×100, a w repasażach o tę szansę powalczą panowie 4×100 i 4×400.

Drugi dzień zawodów – i walkę o medale mistrzostw świata – będziemy mogli śledzić na antenie TVP Sport dziś od godz. 1:00.

Finały:
* 4×400 mieszana: 3:40
* 4×400 kobiet: 4:10

TRZYMAMY KCIUKI
fot. pzla.pl