Gol na wagę zwycięstwa w 89. minucie…

Piłkarze BKS wygrali trzeci mecz w sezonie! W 10. kolejce pokonali na własnym boisku Cyklonem Kończewice 2:1;

Mecz z pewnością nie należał do tych najłatwiejszych… Zresztą, dla szukających punktów podopiecznych trenera Rafała Krygiera, żaden mecz taki nie będzie. Skala trudności poszybowała jeszcze wyżej w 24. minucie meczu – kiedy to goście objęli prowadzenie. Wynik do przerwy nie uległ zmianie – choć kilka okazji ku temu było…

Po zmianie stron napór gospodarzy jeszcze się nasilił, początkowo bez efektów bramkowych, ale cierpliwość została nagrodzona w 75 min., kiedy Eduard Husanov płaskim strzałem trafił do siatki rywali.

Remis nie zadowalał Budowlanych, którzy dążyli do strzelenia kolejnej bramki. Stare piłkarskie porzekadło mówi, że gra się do ostatniego gwizdka sędziego… W 89 min. indywidualna akcja Kacpra Supła zakończyła się faulem jednego z obrońców, a że cała sytuacja miała miejsce w polu karnym werdykt musiał być tylko jeden… Chwilę później Artem Basisty strzałem z 11 metrów wyprowadził drużynę BKS na prowadzenie, którego już nie oddała. Komplet punktów pozostał w Bydgoszczy!

BKS Bydgoszcz – Cyklon Kończewice

2:1 (0:1)

Bramki: Eduard Hasanov 75., Artem Basisty 89. – karny / Norbert Hamerla 24.
BKS Bydgoszcz: Savige – Supeł, Laskowski, Martin, Menczyński – Kuba Świtalski (83′ Saganowski), Basistyi – Raczkowiak (77′ Podgórski), Włodarczyk (32′ Karólczak), Kołodziejski (32′ Stasik) – Hasanov
Żółta kartki BKS: Martin

Z 9 punktami na koncie – BKS Bydgoszcz zajmuje aktualnie 11. miejsce w tabeli V ligi (bramki 15-25);

W 11. kolejce na naszych piłkarzy czeka trudne zadanie – postawić się faworyzowanemu Tarpanowi z Mroczy. Mecz odbędzie się w sobotę 21.10 o godzinie 15:00; Trzymamy kciuki!