Cenny punkt wywalczony na boisku w Raciążu

Piłkarze BKS Bydgoszcz zagrali na remis z czołowym zespołem ligi okręgowej. Zainkasowali cenny punkt w kontekście walki o bezpieczne miejsce w tabeli.

Rawys Raciąż to czołowa drużyna ligi okręgowej. W 20 kolejkach wygrała 13-krotnie, depcząc po piętach liderującej w tabeli bydgoskiej Polonii. Zapowiadał się więc niełatwy pojedynek. Po dwóch porażkach z rzędu – drużyna trenera Rafała Krygiera miała prawo do lekkich obaw przed meczem na trudnym terenie w Raciążu.

Nie było to wielkie widowisko z obu stron, ale ambitna postawa Budowlanych zaowocowała cennym punktem. Warto dodać, że od 53 minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce.

W tej rundzie to już dziesiąte oczko – dorobek jest już większy niż w całej rundzie jesiennej (7). Z 17 punktami BKS zajmuje bezpieczne 13. miejsce w tabeli.

Następny mecz, w ramach 22. kolejki, Budowlani zagrają na boisku przy ul. Sielskiej, a rywalem będzie sąsiadujący w tabeli Promień Kowalewo Pomorskie. Ten jakże istotny dla układu tabeli mecz rozpocznie się o godz. 17.30.