Budowlani zaczynają ligowe zmagania!

Sobota 12 sierpnia, godz. 12.00 – inauguracja sezonu 2023/2024. Zaczynamy nowy sezon!

Piłkarze długo musieli na siebie czekać, by wreszcie – w sobotę 12.08 Budowlany Klub Sportowy Bydgoszcz rozpocznie zmagania w lidze okręgowej. Pierwszym rywalem będzie Rawys CEO Raciąż.

Mecz odbędzie się o godz. 12.00 na Stadionie przy ul. Sielskiej.

Czego możemy spodziewać się w najbliższym sezonie? Kto wzmocnił skład? Jakie są oczekiwania?

Zapytaliśmy o to trenera Rafała Krygiera:

O zespole:

  • Mamy młody zespół. W drużynie są chłopcy z roczników 2004, 2005, 2006… Pracujemy przede wszystkim po to, aby tych zawodników rozwijać i dzięki temu postawić kolejny krok do przodu. Dla nas najważniejsze to zrobić progres. Ambicji nam nie zabraknie. Drużyna bardzo fajnie pracuje, a przede wszystkim wytworzyła się wyjątkowa atmosfera wewnątrz grupy – nie możemy narzekać na wysoką frekwencję na treningach, na entuzjazm i motywację piłkarzy. Celem, nad którym pracujemy jest ogrywanie młodzieży oraz budowa trzonu zespołu, na którym będziemy w przyszłości bazować.

O zmianach kadrowych:

  • Zrobiliśmy wszystko to, co byliśmy w stanie zrobić z ramach możliwości finansowych. Nie ukrywam, że głównie skupiliśmy się na wzmocnieniu formacji ofensywnej. Pozyskaliśmy Antka Fedorowicza oraz Hubert Raczkowiaka. W defensywie – głównie myśleliśmy o poszerzeniu składu. Potrzebujemy większej rotacji w zespole.

O ubytkach kadrowych:

  • Nie odszedł nikt z podstawowego składu. Największą stratą może być półroczna pauza w grze Filipa Pawlaka, kapitana i piłkarza, na którym opiera się ciężar gry w defensywie. Pamiętajmy też, że ten chłopaka wielokrotnie przy stałych fragmentach gry wpisywał się listę strzelców. Jeśli lekarze potwierdzą informację o jego przymusowej pauzie – będzie to dla nas ogromny kłopot. Młodzi chłopcy łatwo nie wypełnią tej luki. Być może będziemy musieli poszukać w to miejsce doświadczonego defensora.

O najbliższym sezonie:

  • Uważam, że sezon będzie dużo trudniejszy niż poprzedni. Sporo zespołów poważnie się wzmocniło, do tego doszli bardzo mocni beniaminkowie: Tarpan Mrocza, Zawisza II – nie ukrywają swoich aspiracji. Jest duża grupa klubów, które chcą powalczyć o awans. Do tego rezerwy Olimpii Grudziądz i kilka innych mocnych zespołów… Liga będzie znacznie ciekawsza. Z jednej strony zespoły rywalizujące o promocję do IV ligi, a z drugiej te, które będą starały się im ze wszelką cenę odebrać punkty.

O inauguracji sezonu:

  • To zawsze pewna niewiadoma. Mamy trudny kalendarz: na pierwszy ogień Rawys Raciąż, który kończył ostatni sezon w ścisłej czołówce. Później jedziemy do Ostaszewa, który poważnie wzmocnił skład i nie ukrywa sporych ambicji. Kolejny będzie mecz z Dobrczem, który również oficjalnie mówi o włączeniu się do walki o awans. Zobaczymy, na co na stać. Cieszę się, że ostatnie sparingi pokazały, że jesteśmy w stanie strzelać bramki. Ale weryfikacją potencjału będzie gra w lidze.

PRZYBYLI:
Antoni Fedorowicz – MUKS Bydgoszcz
Kacper Supeł – MUKS Bydgoszcz
Mateusz Łuczak – Wisła Gruczno
Michał Iwicki – Zamek Bierzgłowski
Hubert Raczkowiak – Polonia Bydgoszcz
Kacper Karólczak – Wisła Fordon

UBYLI:
Jakub Jakielaszek – AF Brzoza (wypożyczenie)
Kacper Przygucki – AF Brzoza (wypożyczenie)
Jakub Sadowski – Sparta Przysiersk (wypożyczenie)
Mateusz Zatorski – Tarpan Mrocza
Paweł Szala – GLKS Dobrcz Wudzyn